Ciasto z kapusty nadziewane rybami

Spread the love

Ciasto z kapusty nadziewane rybami

  • 1 kapusta pekińska
  • 250 g filetu z lina
  • 250 g filetu z pstrąga
  • 250 g filetu z łososia norweskiego
  • 1 pęczek szczypiorku
  • 125 g masła
  • 2 łyżki soli gruboziarnistej
  • sól i pieprz do smaku
  • cytryna
 – Czegoś takiego jeszcze nie próbowaliście. To taki wielki kapuściany gołąbek. Tyle że zamiast tradycyjnego ryżu z mięsem tym razem będziemy nadziewać kapustę łososiem norweskim, linem i pstrągiem. A co! Wszystko elegancko gotujemy na parze, podsypujemy szczypiorkiem i jest danie jak ta lala. Z masełkiem roztapiającym się na wierzchu.

Dla 6 osób.
Przygotowanie: 30 min.
Gotowanie: 20 min.

Jak to zrobić:
1. Wytnij głąb z kapusty, żeby oddzielić liście. Umyj dokładnie każdy z nich.
2. Zagotuj w garnku 3 litry wody z 2 łyżkami gruboziarnistej soli. Pojedynczo wrzucaj po kilka liści do wody. Chodzi o to, żeby odrobinę zmiękły we wrzątku, ale żeby się nie rozgotowały.
3. Wyjmuj liście pojedynczo i od razu hartuj je w misce z zimną wodą z lodem. Dzięki temu będą miękkie ale jednocześnie jędrne. Każdy liść osusz ściereczką.
4. Rozpuść masło w garnuszku.
5. Przełóż wszystkie filety ryb do zamrażalnika na 5 minut.
6. Wyłóż liśćmi kapusty jeden z pojemników parowara. Liście powinny na siebie zachodzić i wystawać poza brzegi naczynia, żeby można było potem je zawinąć je do środka. Posmaruj liście rozpuszczonym masłem za pomocą pędzelka. Posyp solą i pieprzem.
7. Pokrój lina i pstrąga w kosteczkę.
8. Filet z łososia pokrój na cieniutkie plasterki.
9. Posiekaj szczypiorek.
10. Plasterkami łososia wyłóż dno pojemnika z kapustą, plasterki ryby powinny na siebie zachodzić. Posmaruj je masłem. Posól, posyp pieprzem i szczypiorkiem.
11. Posyp łososia kawałkami lina i pstrąga.
12. Ułóż po kolei następne warstwy w kolejności: łosoś smarowany masłem, sól, pieprz, szczypiorek, kawałki lina i pstrąga, znów łosoś itd.) aż do wyczerpania składników. Na wierzchu powinien znaleźć się łosoś. Ugnieć wszystko wnętrzem dłoni.
13. Zawiń wystające liście kapusty, żeby przykryć nadzienie. Jeśli trzeba połóż kilka liści na wierzch.
14. Gotuj na parze ok. 25 min.
15. Wyjmij całość z foremki i pokrój na 6 części na desce do krojenia. Rozłóż na talerze, i serwuj gorące z cytryną i odrobiną masła.

 

Dodaj komentarz