Jesteś w ciąży? Zacznij ćwiczyć

Spread the love
Zdrowa dieta i umiarkowane ćwiczenia fizyczne mają zbawienny wpływ na zdrowie kobiet oczekujących dziecka. Według naukowców z Uniwersytetu Królowej Marii w  Londynie ograniczają wzrost wagi w czasie ciąży, zmniejszają ryzyko cesarskiego cięcia i cukrzycy ciążowej.

 

Na cukrzycę zapada średnio jedna ciężarna  kobieta na dziesięć. Analiza danych 12,5 tys. przyszłych matek  z 16 różnych krajów wykazała, że odpowiedni tryb życia zmniejsza to niebezpieczeństwo o jedną czwartą. Ryzyko zakończenia ciąży cesarskim cięciem jest mniejsze o 10 proc. Waga rośnie wolniej.- Często uważa się, że kobiety w ciąży nie powinny ćwiczyć, ponieważ może to zaszkodzić dziecku – komentuje prof. Shakila Thangaratinam, współautorka badań. – My jednak wykazaliśmy, że ani dieta ani gimnastyka nie wpływają negatywnie na dzieci, natomiast pomagają matkom.

 

 

Przez zdrową dietę naukowcy rozumieli ograniczenie spożycia tłuszczów oraz słodzonych napojów, a także wzbogacenie jadłopisu o warzywa i owoce. Za umiarkowane ćwiczenia uznawali chodzdenie na zajęcia z aerobiku lub jazdę na rowerze stacjonarnym.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj do ulubionych permalink.

Dodaj komentarz