TESTOWY ŚWIATŁOWÓD 5 GB/S ORANGE’A W WARSZAWIE

Spread the love

TESTOWY ŚWIATŁOWÓD 5 GB/S ORANGE’A W WARSZAWIE

Operator rozpoczął na terenie Warszawy program testów asymetrycznego łącza światłowodowego o przepustowości do 5 Gb/s.

Usługa realizowana z wykorzystaniem technologii XGS-PON przeznaczona jest głównie dla małych i średnich firm. Z takim połączeniem plik o rozmiarze 30 GB można pobrać w niecałą minutę. Pilotaż usługi Biznes Pakiet XGS-PON od Orange potrwa sześć miesięcy. Docelo­wa cena komercyjna ma wynieść 299 zł + VAT. W strefie zasięgu przeprowadza­nych testów znajduje się obecnie około 100 firm, które mogą skorzystać z dwóch wariantów połączenia.

Pierwsze z nich to wspomniane łącze asymetryczne (szyb­kość pobierania to 5 Gb/s a wysyłania – 1 Gb/s). Druga opcja to symetryczne łącze umożliwiające pobieranie i wysyła­nie z szybkością do 2 Gb/s.

Uczestnicy programu pilotażowego Orange mogą liczyć na wsparcie ekipy technicznej oraz publiczny stały adres IP. Technologia XGS-PON może osiągać transfery sięgające 10 Gb/s i to zarówno podczas pobierania, jak i wysyłania danych. W trakcie testów używane są urządzenia SDU z 5 gniazdami Ethernet działające w pasmach 2,4 i 5 GHz.

Po zakończeniu pilotażu możliwe jest uru­chomienie usługi w innych miastach. Bożena Leśniewska, wiceprezes zarządu ds. rynku biznesowego Orange Polska, mówi: „Intensywnie rozbudowujemy sieć światło­wodową, rozszerzamy zasięg, a teraz chce­my zaoferować klientom jeszcze szybszy in­ternet. Prędkość 5 Gb/s zaspokoi potrzeby każdej, nawet najbardziej wymagającej małej i średniej firmy. Zdajemy sobie sprawę, że cyfryzacja biznesu przyspiesza. Zależy nam, by dać klientom najpewniejszy internet i być ich wiarygodnymi partnerami w cyfrowej trans­formacji.” 

Dodaj komentarz