Woda a zdrowie

Spread the love
woda a zdrowie

Picie wody jest również jedną z podstawowych zasad zdrowia.

Wszyscy słyszeliśmy o ważności picia wody. Każdy ruch naszego ciała wymaga wody. Nasze tkanki w dużym stopniu zbudowane są z wody. Woda potrzebna jest do zabierania produktów ubocznych przemiany małerii oraz

do oczyszczania organizmu ze wszelkich trucizn. Jest ona jednym z najważniejszych czynników mających wpływ , x 1 na cyrkulację krwi. Ze względu na normalne życiowe procesy zachodzące w naszym ciele, tracimy dużo wody w ciągu dnia.

Ta strata musi być wyrów­nana. Pewien procent wody dostaje się do organizmu wraz z pożywieniem. Nie jest to jednak ilość wystarczająca. Dlatego organizm wymaga dostarczenia 6-8 szklanek wody dziennie dodatkowo. Gdy mówimy o tym podczas prowadzonych przez nas programów zdrowotnych, ludzie nie bardzo chcą decydować się na wypijanie tej ilości płynu. Ale wielu z nas piło tyle już do tej pory. Herbata do śniadania, sok lub kompot do obiadu itd. Jednakże picie w czasie posiłku nie jest najlepszą praktyką, ponieważ nasze soki żołądkowe zostają w ten sposób rozcieńczone. W ten sposób zwalniamy proces trawienia.

Zaleca się więc picie między posiłkami a nie w trakcie posiłku. Oprócz zmiany czasu picia, musimy również zastanowić się

nad tym co pijemy. Woda jest najlepszym napojem. Zdecydo­wanie unikaj: picia prawdziwej herbaty lub kawy (nawet bezkofeinowa kawa ma negatywny wpływ, dlatego zastąp ją Inką), napojów ze sztucznymi aromatami oraz napojów z dodatkiem cukru sprzedawanych jako naturalne soki (sprawdzaj składniki – 100% czasami nie znaczy 100%, a w zamian dodaje się cukier). Można również polecić niesłodzone herbaty ziołowe.

Dodaj komentarz