ZASADY ODŻYWIANIA I ZDROWIA

Spread the love

Wiele można by mówić na temat co robić, a czego nie robić aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Co to znaczy być zdrowym? Czy znaczy to po prostu nie chorować? Zdecydowanie jest to coś więcej. Bóg nas stworzył, nie po to aby ciągle narzekać, aby chorować, aby być ponurym i zrzędzić. Raczej po to aby być szczęśliwym, gotowym pokonać negatywne odczucia, aby pokonywać problemy w pokoju ducha. On przyrzekł nam, że z Nim wszystko jest możliwe. A w sytuacjach negatywnych, smutnych mamy pamiętać, że przechodzimy przez tego typu doświadczenia dla naszego dobra (Filip. 4,13; Rzym. 8,28).

W Ameryce przeprowadzono badania, w których siedmiu tysiącom osób zadawano proste pytania dotyczące praktyko­wanych przez nich zwyczajów w ich życiu. Następnie obserwowano stopień śmiertelności u tych osób i łączono go z praktykowanymi przez nich zwyczajami. Jedno z pytań brzmiało: „Czy jesteś szczęśliwy?”. To pytanie brzmi bardzo banalnie prawda? Sądzę, że będziemy zdziwieni faktem, że śmiertelność osób nieszczęśliwych w przeciągu 9 lat była wyższa o 57% w stosunku do szczęśliwych.

Twoje spojrzenie na życie ma duży wpływ na Twoje zdrowie fizyczne. Dlatego jest rzeczą ważną aby być szczęśliwym. Ale jak można stać się szczęśliwym? Pismo Święte mówi: „Błogosławiony lud, którego Bogiem jest Pan” (Psalm 144,15); „Szczęśliwy jest ten, kto się lituje nad ubogimi” (Przyp. Sal. 14,21). „Kto ufa Panu jest szczęśliwy” (Przyp. Sal. 16,20). Są to wszystko recepty na szczęście. Poświęć kilka minut każdego dnia na czytanie Pisma Świętego i znajdź te wspaniałe słowa obietnicy dla swojego własnego komfortu.

Z jakiego powodu powinniśmy być szczęśliwymi? Jeśli nie masz niczego teraz, co dałoby Ci szczęście, pomyśl o Jezusie, który umarł za nas, aby każdy z nas mógł mieć życie wieczne. Masz Boga, który otrze Twoje łzy i smutek, który da Ci dom, abyś mógł mieszkać na wieki z Nim (Obj. 21,1-5).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj do ulubionych permalink.

Dodaj komentarz